Min kitesurfing blogg Min Träningsblogg

Rhodoskiting september 2010

19 January 2011

Tänkte dela med mig av lite soliga bilder från Rhodos i detta tråkiga och slaskiga vinterväder. Jag & Jonathan var en vecka i Kremasti på Rhodos i september och kitesurfade. Härligt ställe med 5/6 kitedagar och sol varje dag. Vattnet vänjde man sig med detsamma eftersom det inte är så salt. En dag åkte vi till Prasonisi som ligger längst söderut på Rhodos, kallas också för Surfer’s paradise. Prasonisi är speciellt med sin långa sandbank i vattnet, som gör att det finns en onshore-sida med vågor, och en flat off-shore på andra sidan. En otroligt härlig vecka hade vi, längtar att få åka på kitesemester igen!


Det här inlägget är postat i KITESURFING, RESOR.

Annonser:

2 kommentarer to “Rhodoskiting september 2010”

  1. Härliga bilder från härliga Rhodos! :) Vad har du för kamera? /Lena

  2. Ja Rhodos var nog härligt ställe! Vi har en Nikon D40, som tyvärr gick sönder under resan! Så vi söker en ny nu för att slippa fota med telefonkameran. :P

Leave a Reply

Välkommen!

Jag är Lina Björkskog, en 88:a som för tillfället är bosatt i Helsingfors tillsammans med min underbara man. Jag är en färsk fysioterapeut och är intresserad av kitesurfing och träning i alla former.

På min blogg kan du hitta inlägg med fokus på träning, hälsa, välbefinnande och adrenalinkickar!

Jag har delat upp min blogg i två delar för att underlätta läsandet - en rosa träningsblogg och en blå kitesurfingblogg.

Kitesurfing Sponsors

Häng med på Facebook!

Öka fettförbränningen

Fråga vad som helst om träning!




Fråga:

Ditt namn:

E-post:

2+9=? 

 Jag vill också prenumerera på Linas nyhetsbrev


Jag svarar på frågan i ett inlägg inom kort!

Klicka här för att hitta alla besvarade frågor!

Gamla inlägg

Bloggtoppar

Bloggtopplistan för Finlandssvenska bloggar - Bloggar.fi Blogilista

Reselänkar

  • Malaga är den stad med ett stort flygfält som ligger närmast Tarifa.