Bra start på Januari!
Måndag, igen, hej! Oj, förra veckan var så intensiv för min del och jag jobbade faktiskt nästan hela helgen också. Ni är många som beställt Kickstart Gym Edition och Kickstart Hemmaträning, och även pt-online går på högvarv. Men jag passar på att köra fullt just nu, och har planerat in lite semester senare. Nästa helg tänker jag också ta det lite lugnare.
I träningsväg blev det bara några promenader i det kalla vädret – bland annat till mysiga cafét Mutteri på morotskaka och té i stora, härliga koppar. Vi var en sväng till Otnäs för att kolla in isen och vinden, men vinden var för dålig så det blev en brottningsmatch på isen istället. Isen verkar bra nu, så lite vind och en ledig dag så blir det att åka av!
På kommande på bloggen ikväll är ett inlägg om kost och att äta sig frisk. Kickstart Challenge Mama blev ju försenad, men jag planerar att ha den uppe imorgon kväll. På bloggen tänker jag också ha lite mera tekniktips på olika styrkeövningar, med start från denna vecka.
Ha en riktigt bra vecka!