Mot sommarsäsongen och nya utmaningar
Jag sitter som bäst på Oslo flygplats och ska snart boarda planet, men kanske jag hinner skriva några rader. Vi har haft ett roligt förlängt veckoslut här i Norge med både action och chill. Igår snowkitade vi också och hade lite bättre vind även om sikten var sämre. Men ett riktigt bra avslut på vintersäsongen blev det! Idag har vi hunnit strosa runt lite i Oslo centrum innan vi lämnade tillbaka hyrbilen.
Nu väntar jag ivrigt på att komma hem och fortsätta sommarsäsongen istället. Jag ska bara kitta upp mig lite först med ny, varm våtdräkt så jag tål det kalla vattnet.
En spännande sak som jag också ser fram emot är en 3- veckors PT-utbildning som startar redan imorgon. Jag har inte skrivit om detta tidigare för jag var inte säker på om kursen startar, och först i helgen fick jag det bekräftat. Så där kommer jag nu att vara 3 veckor framåt. Jag ska berätta lite mera om utbildningen imorgon.
Nu ska jag göra mig redo för boarding, vi hörs imorgon!