Snygga träningstights för hösten 2012
Min förkylning ger inte med sig, och det ser ut som att jag får stanna hemma hela veckan från jobbet. Har fått feber nu dessutom. Men det betyder att jag har all tid i världen för att kolla runt på nätet, och igår beställde jag hem ett stort lass från beachandmotion.se (med det mesta på rea så blev det en hel del kläder för inte så stor summa ändå) och så hittade jag ett par boardshorts tillslut, (det blev det där paret från O’neill som jag hade bild på).
Idag har jag kikat runt på nätet för att tipsa om snygga träningskläder, och hittade en hel del snygga träningstights helt i min smak. Jag struntade i de vanliga svarta och visar här träningstights som har det där lilla extra. Vanliga svarta tights är väl de som används mest, men att ha ett par tights med någon extra detalj eller i någon snygg färg livar ju upp träningen lite extra. Alla dessa skulle mycket gärna få flytta in i min garderob!
Tightsen från vänster: Nike Print Bowery // Casall Fierce // Soc G Jogi // Reebok Azeda // Casall Compression // Adidas MF AO // Adidas Run Seven-Eights //Makilaclothing Taupe Bambu