Träning ute i naturen
Ett gammalt nedfällt träd är det enda du behöver för ett roligt träningspass! Jag gillar att träna ute i naturen för den friska luften och den fria känslan (även om människor ibland går förbi och tittar lite konstigt). Vem vet, kanske jag kan motivera de som går förbi också att träna lite mera? I så fall blir det ju två flugor i en smäll!
Övningarna jag gör är boxhopp (hoppa upp och hoppa ner på trädet med knäna böjda) och på den andra bilden dips i kombination med ett benhopp fram och bak.
Nu dags för en stor frukost och en rolig dag väntar!
Sådan här träning är ju typ den roligaste som finns=) Om någon tycker det känns tråkigt att gå ut och springa och får nys om att man kan hitta på så mycket skoj där ute så borde de ju ändra sig med en gång:) Extra roligt om man är två kanske och kan hitta på olika övningar tillsammans :)